Joi 02 Iulie 2026, Actualizat acum -182 zile 5:56 pm

 

Băsescu: Nu aş fi putut să îi dau un mesaj lui Ponta de transmis la Certeze, după grobianismul arătat

traian basescuPreşedintele Traian Băsescu a declarat, duminică, că nu i-a dat niciun mesaj lui Victor Ponta să transmită la Certeze, aşa cum a spus premierul, adăugând că nici nu ar fi putut face acest lucru, după grobianismul arătat de premier în ultimele zile.

“În timp ce era copios fluierat la Certeze, primul-ministru a simţit nevoia să spună că are de transmis şi un mesaj de la mine, crezând că aşa se vor opri fluierăturile. Vreau să vă spun că nu i-am dat niciun mesaj să îl transmită. Nici nu aş fi putut să o fac, după grobianismul pe care l-a arătat în aceste zile”, a spus Traian Băsescu.

Şeful statului a arătat că nu a fost la Certeze, la sărbătoarea “Sâmbra oilor” pentru că situaţia din Ucraina a reclamat consultări cu partenerii, în această zi.

“Lucrul acesta trebuia făcut la Bucureşti, nu puteam să îl fac de la Certeze”, a mai declarat Traian Băsescu.

Sursa: Mediafax

Lăsați un comentariu

*