Duminică 14 Iunie 2026, Actualizat acum -200 zile 5:56 pm

 

Ponta: Nu l-am felicitat încă pe Tăriceanu pentru reînscrierea în PNL, dar vom vorbi cu sigurantă

pontaPremierul Victor Ponta a declarat astăzi că nu l-a felicitat încă pe Călin Popescu Tăriceanu pentru reînscrierea acestuia în PNL, dar a afirmat că președintele Senatului este un partener pe care îl apreciază și cu care a lucrat la programul economic “de succes” al USL. “N-am apucat să vorbesc, dar o să vorbim cu siguranță, e președintele Senatului, e un om cu care am lucrat împreună la programul economic al USL, un program de succes, dovadă că avem cea mai mare creștere economică din Europa și acel program, am spus-o întotdeauna, nu este doar al PSD-ului. L-am lucrat cu Călin Popescu Tăriceanu, cu Daniel Chițoiu, cu Radu Rușanu, cu Ovidiu Silaghi, cu oameni care știu economie. Și uite că am avut succes. Și în calitatea sa de președinte al Senatului, și în cea de partener la formarea USL evident că vorbesc și apreciez acest lucru”, a afirmat Ponta, cu ocazia unei vizite la Reghin. Filiala PNL Satu Mare a aprobat ieri reînscrierea președintelui Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, în partid, la invitația președintelui filialei municipale Satu Mare a PNL, Adrian Ștef, fără aprobarea președintelui interimar al organizației județene, Virgil Enătescu.

Lăsați un comentariu

*